Kotły elektryczne

Firma Kospel jest jednym z największych w Europie producentów elektrycznych kotłów centralnego ogrzewania. 30-letnie doświadczenie oraz wysoka jakość produktów sprawiła, że kotły elektryczne marki Kospel są dziś doceniane na całym świecie.


Dlaczego warto ogrzewać się kotłem elektrycznym?

  • Idealny do komfortowego ogrzewania dobrze ocieplonych domów (nowych lub po termomodernizacji).
  • Doskonały do wykorzystania energii z instalacji fotowoltaicznej.
  • Połączony z buforem akumulacji ciepła zapewnia tanie ogrzewanie przy wykorzystaniu tanich taryf energetycznych.
  • Współpracując z kominkiem lub kotłem na paliwo stałe umożliwia automatyzację pracy systemu grzewczego.
  • Bezpieczny w eksploatacji, nie grozi zaczadzeniem ani wybuchem.
  • Zapewnia czyste powietrze, nie powoduje tzw. smogu, czyli niskiej emisji pyłów i innych szkodliwych substancji.

  

Szybki postęp technologii fotowoltaicznej i obowiązujący w Polsce system bilansowania rocznego umożliwia wykorzystanie darmowej energii ze słońca również w półroczu zimowym.

Kocioł elektryczny jest urządzeniem, które łatwo można wpiąć do istniejącego systemu grzewczego. Dzięki temu w starszych budynkach może stać się odatkowym źródłem ciepła wykorzystującym czystą, darmową energię ze słońca bez konieczności kosztownej modernizacji całej instalacji grzewczej. Z kolei w nowym energooszczędnym budownictwie zapotrzebowanie na energię do celów ogrzewania jest tak małe, że kocioł elektryczny z instalacją PV może być nieomal darmowym źródłem ciepła.

Instalacje fotowoltaiczne montowane w gospodarstwach domowych mają z reguły moc do 10 kWp, co w polskim klimacie pozwala uzyskać ok. 10.000 kWh energii rocznie. Przeciętne zużycie energii na potrzeby oświetlenia oraz AGD i RTV jest na poziomie 3.000 kWh/rok a pozostałą darmową energię ze słońca można przeznaczyć na grzewanie wody i domu przy pomocy kotła elektrycznego. Zastosowanie paneli fotowoltaicznych i kotła elektrycznego daje nawet ok. 5.000 zł oszczędności rocznie (średnia cena energii w Polsce w 03.2020r. w taryfie G11 wynosi 0,62 zł/kWh).   

 

Skontaktuj się z nami!

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną propozycję, która pozwoli Ci uzyskać niezależność energetyczną i obniżyć rachunki za prąd.

Ekodom Odnawialne Źródła Energii

ul. Ostródzka 129, 03-289 Warszawa

Biuro sprzedaży - ul. Piłsudskiego 1, 05-270 Marki

Tel: +48 732 622 800   E-mail: biuro@ekodom-oze.pl