Magazyny energii

Magazyn energii to bardzo dobry sposób na zwiększenie swojej energetycznej autonomii.

W miesiącach letnich, produkcja prądu w dzień często znacznie przewyższa zapotrzebowanie na energię w danej chwili. W standardowej instalacji jej nadmiar jest wysyłany do sieci, a prosument może ją odebrać w późniejszym terminie. Właściciel sieci przesyłowej pobiera jednak 20-30% otrzymanej energii. W przypadku instalacji wyposażonych w magazyn energii, prąd od razu trafia do akumulatorów, a właściciel instalacji nie traci wyprodukowanych kilowatów.

Magazyny energii wkrótce mogą stać się podstawowym elementem każdej instalacji PV.

Z Eko Domem przygotujesz się na nadchodzące zmiany, a w naszej ofercie znajdziesz inwertery z funkcją UPS, akumulatory o pojemności od 5 do nawet 120 kWh, regulatory ładowania i inne akcesoria przydatne dla posiadaczy własnych baterii. Posiadamy również gotowe zestawy do magazynowania energii. Warianty każdego zestawu dostosowane są do potrzeb konkretnych grup klientów.
Posiadacze inwerterów z funkcją UPS lub ESS są również zabezpieczeni przed przerwami w dostawie napięcia. Falownik przełączy się na tryb zasilania awaryjnego i rozpocznie się pobór energii z naładowanych akumulatorów. Prosument będzie mógł zatem korzystać z urządzeń elektrycznych mimo braku prądu w okolicy.


Z czego składa się magazyn energii?


W najprostszej formie system PV z magazynem energii składa się z inwertera hybrydowego oraz dopasowanego wielkością i typem zasobnika energii w postaci akumulatora. Pozostałe elementy systemu PV są takie same, jak w przypadku tradycyjnej instalacji. Istotną różnicą jest dysponowanie miejscem na montaż baterii akumulatorów.

Ekodom Odnawialne Źródła Energii

ul. Mochtyńska 91, 03-289 Warszawa

Biuro sprzedaży - ul. Mochtyńska 91, 03-289 Warszawa

Tel: +48 732 622 800   e-mail: biuro@ekodom-oze.pl