Pompy ciepła - powietrze-powietrze oraz powietrze-woda

W naszej ofercie znajdą Państwo różnorodną gamę urządzeń renomowanych firm, z odpowiednimi certyfikatami i wyrobioną pozycją na rynku.

 

Czym jest pompa ciepła?

Jest to maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych).

 

Pompy ciepła powietrze-powietrze do produkcji ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania C.O + C.W.U

Pompy powietrzno-powietrzne, które pobierają ciepło z powietrza zewnętrznego i transportują to ciepło do powietrza wewnętrznego (np.domu) są najtańszymi i najbardziej powszechnymi. Nie różnią się one od klimatyzatorów niczym, oprócz tego, że ich celem działania jest ogrzewanie wewnętrznego powietrza zamiast jego chłodzenia. Pompy te dostarczają ciepło do budynku w odróżnieniu od klimatyzatorów, które wyprowadzają ciepło na zewnątrz chłodząc wnętrze.

 

 

 

 

Pompy ciepła powietrze-woda do produkcji ciepłej wody użytkowej C.W.U

Pompy ciepła powietrzno-wodne transportują pobrane ciepło z zewnątrz do obiegu grzewczego-ogrzewanie podłogowe jest najbardziej wydajne, ale pompy te mogą również transportować ciepło do domowych zbiorników wody gorącej, a woda ta używana jest do zasilania kranów, pryszniców w budynku. Niemniej jednak, gruntowo-wodne pompy ciepła są bardziej wydajne niż powietrzno-wodne i dlatego najczęściej są lepszym wyborem w dostarczaniu ciepła do ogrzewania podłogowego i domowych systemów ciepłej wody użytkowej. Powietrzne pompy ciepła są względnie proste i niedrogie w instalacji oraz historycznie są najpowszechniej stosowanymi typami pomp ciepła.

Skontaktuj się z nami!

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną propozycję, która pozwoli Ci uzyskać niezależność energetyczną i obniżyć rachunki za prąd.

Formularz kontaktowy
Pola wymagane
Ekodom Odnawialne Źródła Energii
ul. Mochtyńska 91, 03-289 Warszawa

Biuro sprzedaży - ul. Mochtyńska 91, 03-289 Warszawa

Tel: +48 732 622 800   e-mail: biuro@ekodom-oze.pl

Polityka prywatności i polityka cookies