Pompy ciepła - powietrze-powietrze oraz powietrze-woda

Atlantic proponuje Państwu rozwiązanie w postaci pompy typu powietrze/woda, która jako źródło ciepła pobiera energię zawartą w powietrzu atmosferycznym i wykorzystuje ją do ogrzewania pomieszczeń oraz do podgrzewania wody użytkowej. Jako ekspert (certyfikowane laboratoria badawcze UE) w zakresie projektowania technologii, Atlantic opracowuje również produkty o wysokiej wydajności energetycznej. Od lat marka Atlantic to synonim najwyższej jakości, która w ramach certyfikacji ISO 9001 poddawana jest częstym kontrolom.

Od momentu powstania firmy w 1968 roku, Atlantic Groupe specjalizuje się w zróżnicowanych źródłach energii, nieustannie dostosowując profil działalności do potrzeb Klientów. Już od wielu lat jest liderem rynku francuskiego, wyspecjalizowanego w elektrycznych systemach grzewczych oraz produkcji elektrycznych podgrzewaczy wody. Na rynku polskim filia Atlantic Groupe rozpoczęła działalność w 1998 roku, a jej siedziba mieści się przy ulicy Płochocińskiej 99A w Warszawie.

 

Czym jest pompa ciepła?

Jest to maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych).

 

Pompy ciepła powietrze-powietrze do produkcji ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania C.O + C.W.U

Pompy powietrzno-powietrzne, które pobierają ciepło z powietrza zewnętrznego i transportują to ciepło do powietrza wewnętrznego (np.domu) są najtańszymi i najbardziej powszechnymi. Nie różnią się one od klimatyzatorów niczym, oprócz tego, że ich celem działania jest ogrzewanie wewnętrznego powietrza zamiast jego chłodzenia. Pompy te dostarczają ciepło do budynku w odróżnieniu od klimatyzatorów, które wyprowadzają ciepło na zewnątrz chłodząc wnętrze.

 

 

 

 

Pompy ciepła powietrze-woda do produkcji ciepłej wody użytkowej C.W.U

Pompy ciepła powietrzno-wodne transportują pobrane ciepło z zewnątrz do obiegu grzewczego-ogrzewanie podłogowe jest najbardziej wydajne, ale pompy te mogą również transportować ciepło do domowych zbiorników wody gorącej, a woda ta używana jest do zasilania kranów, pryszniców w budynku. Niemniej jednak, gruntowo-wodne pompy ciepła są bardziej wydajne niż powietrzno-wodne i dlatego najczęściej są lepszym wyborem w dostarczaniu ciepła do ogrzewania podłogowego i domowych systemów ciepłej wody użytkowej. Powietrzne pompy ciepła są względnie proste i niedrogie w instalacji oraz historycznie są najpowszechniej stosowanymi typami pomp ciepła.

Ekodom Odnawialne Źródła Energii

ul. Ostródzka 129, 03-289 Warszawa

Biuro sprzedaży - ul. Piłsudskiego 1, 05-270 Marki

Tel: +48 732 622 800   E-mail: biuro@ekodom-oze.pl